Dražby EU s.r.o. - pořádání dobrovolných a nedobrovolných dražeb, veřejné dražby nemovitostí
hledání
Přihlásit se/Registrovat     
ikona kalendář
Nejbližší událost

V tuto chvíli nejsou naplánovány další události

ikona ukoncene drazby
Ukončené dražby a aukce

1. Rodinný dům v obci Kněževes u Rakovníka
2. Rodinný dům v obci Břežany u Znojma
3. Rodinný dům - Ostrava
další ukončené dražby a aukce

ikona pohledávky
Vymůžeme Vaše pohledávky

Dluží Vám? Vlastní dlužník nemovitost?
My Vám pomůžeme získat zpět Vaše peníze. Stačí nás jen kontaktovat
více informací

Aukce

 

Společnost Dražby EU s. r. o. v návaznosti na činnost provádění dražeb dobrovolných i nedobrovolných se transparentně přizpůsobuje potřebám trhu a uvádí další možnost zpeněžení movitého i nemovitého majetku formou pořádání veřejných aukcí.

Provádění aukcí naší společností je určeno pro široké spektrum zákazníků od orgánů státní správy a samosprávy, bankovních ústavů až po soukromý sektor.

Z hlediska transparentnosti společnost Dražby EU s. r. o. pořádá aukce kamenné (aukce konané v dražební místnosti přístupné veřejnosti).

Naše společnost je připravena Vám nabídnout provedení aukcí dle Vámi zvoleného typu a zajistit tzv. full servis od zhotovení smlouvy na provedení aukce až po předání nemovité či movité věci novému vlastníkovi.


Co je Aukce ?

Aukce je forma obchodování zboží nebo služeb, při němž cena není předem stanovena, ale určí se během aukce v soutěži několika nakupujících či prodávajících. Zájemci v průběhu aukce podávají své cenové nabídky a nakonec je zboží či služba licitátorem přiklepnuta tomu, kdo nabídl nejlepší cenu, a tento účastník tak získá právo uzavřít na předmět dražby kupní smlouvu.

Existuje mnoho variant a druhů aukce. Podle druhu aukce mohou být například nabízející přímo na místě osobně a nebo se aukce mohou zúčastnit vzdáleně prostřednictvím telefonu, internetu či jiných médií.

Po většinu historie byly aukce relativně neobvyklým způsobem jak sjednat výměnu zboží a komodit. V praxi bylo výrazně častější smlouvání a prodej za stanovenou cenu. Do 17. století se konalo jen málo aukcí, aukce byly vnímány jako něco neobvyklého a jejich konání bylo velmi sporadické.

Nicméně aukce mají dlouhou historii, která sahá až do roku 500 př. n. l.

Každý typ aukce má svoje specifické kvality jako je cenová přesnost a čas potřebný pro přípravu a vedení aukce. Počet dražitelů dražících zároveň je kriticky důležitý. Otevřené dražení během rozšířeného časového období s mnoha dražiteli nakonec vyústí do konečné nabídky, která bude velmi blízká tržní hodnotě.


Aukce VOP

Plné znění VOP k nahlédnutí zde: V.O.P.

 

Dražební a aukční kalendář

květen 2022
poútstčtsone
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345


ikona proč zvolit nás

Proč zvolit právě nás?

1) Proč zvolit pro dražby nemovitostí právě společnost Dražby EU s.r.o. ?
Naše společnost je v případě nedobrovolných dražeb rychlejší a efektivnější než jsou jiné způsoby vymáhání pohledávek a jsme schopni zajistit uspokojení Vaší pohledávky s příslušenstvím do max. cca 100dnů od úplného předání všech podkladů, které mají právní náležitosti vyžadované zákonem.

2) Individualní konzultace zdarma
Naše právní oddělení a spolupracující advokátní kancelář Vám pomůže zdarma celou situaci ohledně neuspokojené pohledávky (zajištěné zástavním právem) zkonzultovat a zvážit nejvhodnější postup.

3) Platí se nějaké poplatky předem
V žádném případě neplatíte nikdy předem žádné poplatky a náklady dražby včetně sjednané odměny jdou jen k tíži zástavního dlužníka.

4) Podivejte se také na nejčastěji kladené dotazy (FAQ)